Okresní rada AŠSK Plzeň-sever

Okresní rada AŠSK Plzeň-sever

14 školních sportovních klubů v okrese

Nejbližší soutěže

Okrsková, okresní či krajská kola

Další soutěže

Pořádané centrálou AŠSK ČR

Časopis DO TOHO!
č. 5/2019

Číslo 5/2019 - PDF | eBook
Všechna čísla (33)

Největší zájem o Vzdělávací dny AŠSK hlásí Moravskoslezský kraj

14. 8. 2020
Foto: Největší zájem o Vzdělávací dny AŠSK hlásí Moravskoslezský kraj

V letošním roce v reakci na březnové uzavření škol poprvé spustila Asociace školních sportovních klubů ČR prázdninový program s názvem Vzdělávací dny AŠSK. Program je zaměřený na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků všech stupňů škol a je určen základním a středním školám včetně školských zařízení. Tato aktivita vznikla s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru. Vzdělávací dny AŠSK mají podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit zahájení výuky v září 2020.

Vzdělávací den pro skupinu 15 dětí je tvořen dopoledním naučně-populárním vzdělávacím blokem; po obědě děti absolvují volnočasové aktivity, ve kterých je vždy zahrnuta zvolená aktivita pohybová. Projekt je hrazen z dotace MŠMT a účastníkům je poskytován zcela zdarma. Lektory jednotlivých bloků jsou učitelé, trenéři, cvičitelé či studenti pedagogických škol, kteří s dětmi realizují zvolené aktivity dle možností.

Projekt začal 3.8. a bude probíhat v měsíci srpnu s tím, že aktuální počet zapojených organizací činí 180. Nejvyšší počet škol se účastní v moravských krajích: v kraji Moravskoslezském 25 škol, v kraji Olomouckém, Jihomoravském a Zlínském je zapojeno po 19 školách; následuje kraj Ústecký s 18 účastníky. Celkem bude realizováno 1 300 vzdělávacích dnů a po realizaci úvodních bloků vnímáme od ředitelů škol, lektorů, ale i rodičů velmi pozitivní ohlasy napříč republikou.

Další informace ke Vzdělávacím dnům AŠSK najdete v záložce "Projekty", články na webu pak popisují činnost na jednotlivých školách.

 

Mgr. Svatava Ságnerová

Prezidentka AŠSK ČR

 

Foto: Jitka Klaudová, ZŠ Seč