Okresní rada AŠSK Plzeň-sever

Okresní rada AŠSK Plzeň-sever

14 školních sportovních klubů v okrese

Pomáháme pohybem aneb 1. ročník Distančního sportování středních škol

10. 5. 2021
Foto: Pomáháme pohybem aneb 1. ročník Distančního sportování středních škol

Téměř 3 000 studentů a pedagogů z 9 středních škol Zlínského kraje v rámci akce Pomáháme pohybem aneb 1. ročník Distančního sportování středních škol podpořili Zoo Zlín. Díky fantastickému sportovnímu výkonu se pro zoo podařilo získat finanční dar ve výši 52 000 Kč. Symbolický šek se sponzorským darem 5. května předal zahradě ředitel Obchodní akademie T. Bati a VOŠE Zlín doc. RNDr. Aleš Ruda, Ph.D. Projekt zorganizovala Obchodní akademie Zlín ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů ČR.

Studenti a pedagogové devíti středních škol ze Zlínského kraje od 5. do 30. dubna téměř dvaapůlkrát oběhli celou zeměkouli a našlapali vzdálenost 101 887 km. Největší kilometráží přispěly kluby z OA T. Bati a VOŠE Zlín, Tauferovy SOŠ veterinární Kroměříž, Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín, Střední školy Kostka Vsetín a Gymnázia Lesní čtvrť Zlín. K neuvěřitelnému počtu kilometrů přispěly také Strojní průmyslová škola Zlín, Střední škola gastronomie a obchodu Zlín, Střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí a Střední průmyslová škola a obchodní akademie Uherský Brod.

Slavnostní předání sponzorského daru proběhlo společně s oceněním zúčastněných škol. Pohár a medaile čekaly na zástupce každé školy, dárky předala prezidentka Asociace školních sportovních klubů ČR Mgr. Svatava Ságnerová. "Od samého počátku jsme byli projektem opravdu nadšeni, nápad pohybem pomoci zlínské zoo nás velmi oslovil. Dnes sice vyhlašujeme pořadí jednotlivých zúčastněných škol, jsem ale přesvědčená, že svou ochotou pomoci, svým zapojením do projektu a svým pohybem jste dnes vítězové úplně všichni," poděkovala školám Mgr. Ságnerová. Podle slov ředitele Obchodní akademie doc. RNDr. Aleše Rudy, Ph.D., se díky projektu podařila opravdu výjimečná věc. "Na pomoc zlínské zoo jsme dokázali rozhýbat všechny věkové generace ve Zlínském kraji. Téměř 3 000 lidí začalo pravidelně sportovat, aby pomohlo zvířatům. Mám z toho opravdu velkou radost a těší mě, že nyní mohu předat dárkový šek na 52 000 Kč pro běžce emu hnědého. Věřím, že v budoucím 2. ročníku Distančního sportování středních škol se k nám přidají i další střední školy Zlínského kraje," uvedl doc. RNDr. Aleš Ruda, Ph.D.

 

Za zlínskou zoo šek převzala Roman Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu. "Obchodní akademie Tomáše Bati si zaslouží náš obrovský potlesk. V březnu dokázala pro puštíka "rozchodit" město Zlín, v dubnu pro emu hnědého celý Zlínský kraj. Organizátoři tak právě pohybem krásně propojili svět zvířat a svět lidí, odvedli skutečně obrovský kus práce. Jejich výzva se setkala s velkým ohlasem, jsme nadšeni, že tolik lidí začalo pro zlínskou zoo pravidelné sportovat. Děkujeme všem zúčastněným školám, děkujeme sponzorům za jejich štědrost. Pro emu hnědého předaný sponzorský dar pokryje krmení na téměř 4 roky. A moc také děkujeme za naprosto fantastický "puštíkovský" dort," vyzdvihla přínos projektu Romana Bujáčková.